Laser Cutting Machine
Metal processing
F3015KE
BAISHENG LASER China
2005 United Arab Emirates
SM250192
This ad is for only Gold
and above
Machine Details
Item Details
| Name | Laser Cutting Machine |
|---|---|
| Item Code | SM250192 |
| Model No | F3015KE |
| Serial No | 1000 R-A |
| Usage | used |
| Industry | Metal processing |
| Manufacturer | BAISHENG LASER |
| Year of Manufacture | 2005 |
| Country of Origin | China |
| Posted On | 04-01-2025 |
| Machine Location | United Arab Emirates |
Description
Well Maintained Laser Cutting Machine in Dubai
Technical Specifications
| Laser Power | 1000 W - 3000 W |
|---|---|
| Working Area | 3000 x 1500 (mm) |
| Stroke (X/Y/Z Axis) | 1520 / 3050 /100 mm |
| X/Y Axis Reposting Accuracy | +/- 0.02 mm |
| Max moving speed | 100 m /min |
| Compatible Software | Corel Draw / Auto cad /AI |
Catalogs
| Technical Catalog |
No catalog uploaded by the seller |







